Ortanın arasında – bir dans-nağme-resmi

 

RGB-Ensemblesi ressamlık, müzik ve dans arasında bir etkileşim sağlayarak görsel ve işitsel bir genel sanat eseri yaratmıştır. Sanatcı Sascha Banck iPad’de, statik bir resimi değil, bilakis durmaksızın değişgenliği hedef alan, orjinal bir canlı resim-stili geliştirmiştir. Bu sayede müzik ve dans gibi zaman içerikli sanatlara daha da yaklaşılmıştır ve müzisyenler ve dansçılarla direkt iletişim sağlanması mümkün olmuştur.

 

“Ortanın arasında“ bizim ilk araştırma aşamamızın sonucu olarak, Fürth Şehrinden sponsor edilmiştir. Denemeler sırasında değişik sanat dalarının nasıl birbirine dayandığı ortaya çıkartırılmıştır ve nihayet Goethenin „gizemli temel kelimeler“şiirinin vasıtasıyla beş edime sıralanmıştır. 

 

“Kötü ruh” alınyazısını tanımlamaktadır. Daha sonra “tesadüf” gelmektedir ve sanat şekilleri ile birbiri ardına karşılaşmaktadır, daha sonrasında onlar “Eros”’ta ortak bir fikirde birleşmektedir. “Zorlamada” sanat şekilleri olan “istemek”, “yapmak”’tan zorunluluklar ortaya çıkacak olursa, onların “ümit”’de serbest kalıp daha büyük bir şeye dönüşmesi mümkündür.

 

Sascha Bank (canlı ressamlık)

Dans: Eva Borrmann / Tina Essl

Ferdinand Roscher (kontrbas)

İkinci enstrüman: Gustavo Strauß (keman) / Julian Schunter (saksofon ve bas klarnet) 

 

Gelecek performans: 19.11. ve 21.12.2016; Mekan: Gostner Hoftheater Nürnberg

Bilgileri ve biletleri burda bulabilirisiniz:

http://www.gostner.de/spielplan/gostner-1/2802-rgb-ensemble-zwischen-der-mitte.html